Podam skrzydła w biznesie...

Biznes, który prowadzisz może być efektywniejszy i bezpieczniejszy – przekonuje Robert Bodendorf. Zaprasza do bezpłatnych konsultacji, a także audytów innych usług oferowanych przez MikroSerwis i Business Software. Firmy, które przed laty stworzył, prężnie działają na rynku. Stopniowo oddaje ich zarządzanie zaufanym współpracownikom. Zyskany czas inwestuje w autorski projekt „Przedsiębierz”. Wychodzi nim poza branżę informatyczną. Wspierając innych przedsiębiorców w realizacji dobrych pomysłów na firmy, zachęca ich do profesjonalnego i nieschematycznego podejścia do biznesu.

IT jest dziś ważnym elementem każ- dego biznesu.

  • Technologie cyfrowe przestały się kojarzyć jedynie ze sprzętem komputerowym i podstawowym oprogramowaniem. Są olbrzymim potencjałem, pozwalającym usprawniać biznes, optymalizować zarządzanie firmą, automatyzować produkcję czy przenosić sprzedaż do Internetu. By korzystać z takich rozwiązań, trzeba mieć ich świadomość, znać ich możliwości i umieć dopasować dostępne dziś rozwiązania do specyfiki danej firmy. W MikroSerwis i Business Software od dawna oferujemy bezpłatne konsultacje oraz pełne audyty, pokazujemy firmom możliwy kierunek rozwoju, np. we współpracy z nami.

Na czym polega przewaga outsourcingu informatycznego nad utrzymywaniem informatyka w firmie?

  • Zlecenie doradztwa i usług informatycznych firmom zewnętrznym, lokalnym – takim jak nasza – przynosi firmom więcej zalet. Bywa tańsze niż opłacanie etatu informatyka. Daje jednocze- śnie dostęp do szerszych i bardziej profesjonalnych usług, nastawionych na maksymalne wspieranie biznesu danego klienta. Nasze rozwiązania mają najpełniej wykorzystywać jego potencjał, dając mu przewagę nad konkurencją.

Informatycy zatrudnieni w firmach zwykle mają dostęp do danych firmy, znają jej potrzeby, możliwości. Mogliby robić to, co wasze spółki.

  • Tymczasem często blokują dostęp do wiedzy, którą posiadają. Niechętnie się nią dzielą, nie wychodzą z własnymi inicjatywami na rzecz pracodawcy. Nie myślą biznesowo, bo nie są menedżerami. Są informatykami, często niespełnionymi zawodowo. Skutek jest taki, że ani firmy się dobrze nie informatyzują, ani informatycy nie realizują w nich swoich pasji. Bieganie od komputera do komputera i rozwiązywanie przyziemnych problemów nie uskrzydla dobrego specjalisty w tej branży.

Was uskrzydla indywidualne podejście do klienta. Podejmowanie kolejnych wyzwań. Także trudnych.

  • Brakuje na naszym rynku czegoś takiego jak doradztwo informatyczne. Rozumiem je jako spokojną rozmowę, czas na przeanalizowanie sytuacji biznesowej danego przedsiębiorstwa i podpowiedź dobrego informatyka, jak usprawnić pracę w danym miejscu. A potem potrzebna jest fachowa pomoc w sprawnym wdro- żeniu takich zmian.

MikroSerwis i Business Software mają swoje specjalizacje.

  • MikroSerwis stawia na doradztwo techniczno-informatyczne, pomaga firmom zapobiegać awariom sprzętu, utracie danych, chroni je przed cyberatakami z zewnątrz. Pomaga informatyzować poszczególne działy, np. księgowości czy kadr. Business Software szyje programy na miarę potrzeb danego klienta, scala, poprawia i unowocześnia już istniejące, a także oferuje doradztwo biznesowo-informatyczne. Obie firmy uzupełniają się, a swoje działania poprzedzają profesjonalnymi audytami.

Marką obu firm jest...

  • Zaufanie klientów. Bywa często, że właściciel firmy nie ufa swojemu informatykowi na tyle, by wdrażać go w tajemnice firmy, te handlowe, strategiczne, księ- gowe, biznesowe. Firmy MikroSerwis i Business Software od lat są znane na rynku jako partnerzy godni zaufania. Dyskretni i zaangażowani w zlecenie specjaliści. Zaufanie budzi nasz staż, pozycja na rynku i doświadczenie w pokonywaniu przeszkód i przekuwaniu porażek, nieuniknionych także w naszym biznesie, na sukces. Wciąż się rozwijamy! Pracujemy z dziesiątkami firm dużych, średnich i małych, produkcyjnych, handlowych i usługowych. Jeste- śmy otwarci i pokazujemy się publicznie, nie ukrywamy się w sieci. Zachęcamy do kontaktu elektronicznego i osobistego.

Kiedy uznał pan, że obie firmy już działają prężnie, przyszedł czas na realizację kolejnego projektu. Jest nim „Przedsiębierz”.

  • Od dawna zgłaszają się do mnie właściciele firm oraz początkujący przedsiębiorcy na konsultacje w sprawach biznesowych. Szukają wsparcia, doradztwa, pomysłu na sfinansowanie przedsięwzięcia, osadzenia go na rynku lub – po prostu – rozwoju. Postanowiłem takim spotkaniom nadać szerszą i czytelną formułę. Tak powstała inicjatywa „Przedsiębierz”, którą wciąż rozwijam. Docelowo ma dać początkującym przedsiębiorcom kompleksowe wsparcie w uruchomieniu i prowadzeniu działalności. Uwzględnia np. wsparcie księgowe, doradcze, marketingowe, informatyczne aż do osiągnięcia przez podmiot poziomu samodzielności. W Koszalinie jest wiele mądrych osób, które odniosły sukcesy biznesowe i chcą wspólnie ze mną rozwijać tego typu działalność. Jestem przekonany, że z tego wyjdzie coś dobrego nie tylko dla nas, ale ogólnie dla całego miasta, a nawet regionu.

Co pan z tego ma?

  • Na razie satysfakcję i rozwój osobisty, a docelowo udział w sukcesie wspieranej firmy.

Finansowy też?

  • Najzdrowszy biznesowo. Jestem zainteresowany sukcesem przedsięwzięcia, które wspieram. Dlatego, jeśli tylko chce tego wspierany partner biznesowy, angażuję się w nie i pracuję na powodzenie tego biznesu.

Udostępnij artykuł